Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

организованные Студией Фиалки

Модератор: Anny

Аватара пользователя
Марина-С
Уверенный
Уверенный
Сообщения: 145
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 19:26
Откуда: Киев, Лукьяновка

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Марина-С »

yasnapani писал(а):Я вважаю тут питання набагато глобальніше - в прийнятих "умовних стандартах" сучасної селекції, коли не дотримується перевірка трьома поколіннями, селекціонерах, більшість з яких вже давно не виводить сорти для отримання нових сортових ознак, а виключно для комерції, колекціонерах які також не займаються в першу чергу перевіркою якості сортових ознак, а також поспішають із яскравим гаслом "новинка", напічкують міндобривами, хто вже й гормонами та виставляють на продаж рослину, щоб саме тут і зараз заробити на ній, яка в звичайних умовах оселі ніколи подібно не цвістиме, через рік-два просто вироджується й розмір квіти зменшується в півтора рази і т.д.. Не дивовижно що в колекціонера виросло щось інше. Та було б добре якби колекціонери перестали утворювати вироджений попит на незрозуміло що, тоді б і селекціонери трохи б замислились. В тої ж самої Рєпкіної на 2016р представлено більше десятка новинок?? Як тут вписується перевірка 3-6 роками сортових ознак??? І Рєпкіна така не одна, Лєбецька також цим грешить, і Бєрднікова і список можна продовжувати. Нічого особистого ні до будь-якого колекціонера, чи то селекціонера, це загальна тенденція, коли ошуканими лишаються лише поціновувачі фіалочної краси, тому що отримують зовсім не те що купують.


yasnapani, я зараз не торкаюсь глобальних питань. Та і не знаємо ми точно, які умови у селекціонерів, чи дотримуються вони перевірки мінімум у трьох поколіннях 3-6 роками, чим ті сіянці "напічкують" і що в підсумку отримують і називають сортом... Не про те мова. І навіть не про те, що у колекціонера виросло щось інше. Мене неприємно вразило те, що, виходячи із ситуації, колекціонер навіть не знала, що у неї виросло не те, що треба. І цього я ніяк не розумію. Якщо ти займаешся розведенням фіалок не для себе, а на продаж, то повинен досконально знати, що в тебе росте і яке воно повинно бути. Не бачив сорт живцем, то є інтернет, форуми, де селекціонери або їх довірені особи викладають фото своїх сортів - знайшов і звірив із своєю рослинкою. Не така фіалка вийшла, роби фото та надсилай питання тому, у кого придбав посадковий матеріал. Щоб знати, спорт це або пересорт. І, якщо продаєш, то вказуєш, що це спорт. Ось про це мова.

Аватара пользователя
Ulmo
Супермодератор
Супермодератор
Сообщения: 5985
Зарегистрирован: 23 ноя 2008, 22:18
Откуда: Украина Киев Борщаговка
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ulmo »

Марина-С, я полностью с вами согласен. Вы сказали коллекционеру что это спорт, выводы конечно сделаны. И теперь, не смотря на уверенность в источнике получения посадочного материала (пасынки передают признаки) будет проверятся сортность.
Если пасынок был получен от селекционера, то я даже и не подумал бы сравнивать тот сорт или не тот... :blush2

Уж простите за недочет. Я не знаю всех нюансов, но иногда уверенность в источнике может сыграть злую шутку.
ॐ मणि पद्मे हूँ (Да раскроется в сердце лотоса драгоценный камень)

Аватара пользователя
Марина-С
Уверенный
Уверенный
Сообщения: 145
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 19:26
Откуда: Киев, Лукьяновка

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Марина-С »

Ulmo, к сожалению, я не сказала, что это спорт - засомневалась в себе: априори для меня человек, занимающийся разведением на продажу, профессионал и точно знает, что предлагает любителям. Я ведь живьем сорт не видела, вот и подумала, что сама не правильно запомнила название. Поэтому то растение так и осталось трейлером РС-Шарман...
Ulmo писал(а):Если пасынок был получен от селекционера, то я даже и не подумал бы сравнивать тот сорт или не тот...

Но вы же, заказывая посадочный материал, представляете себе, как должно выглядеть растение в конечном итоге? Даже если сорт очно не видели, так хоть по фото. Или вы заказываете, только исходя из названия и того, что сорт - новинка или редкость, не зная, как выглядит ваш заказ? Думаю, что все же имеете представление, как должно выглядеть растение. Хотя бы после приобретения вы все же посмотрите, что вы купили. Растите, ждете - не дождетесь цветочков: выросло, зацвело, и вы видите, что абсолютно все не такое, как должно быть - и окраска цветков, и их форма, и цвет и форма листьев тоже. Тогда у вас вопросы возникли бы, что же у вас такое выросло?
И селекционеры - тоже люди, могут напутать с черенками :)

yasnapani
Ветром занесло
Ветром занесло
Сообщения: 8
Зарегистрирован: 27 дек 2015, 20:37

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение yasnapani »

Ulmo,

Не важливо сорт чи гібрид, я використала загальновживану термінологію, та при заміні одного терміна іншим суть не зміниться.

Мої ствердження щодо "..напічкують міндобривами, хто вже й гормонами..", не занадто узагальнене. Сенполія від свого пращура отримала не аби який потенціал виживання й цвітіння. Більшість природних видів походять саме з гірських місць та не розпещені природою поживними елементами ґрунту в якому ростуть. Проте цвітуть й множаться. Так і сучасна сенполія на геному рівні продовжує передавати потенціал. Це чудово доводять промислові сорти, що вирощуються в домашніх звичайних умовах. Сенполія не просто стала найпопулярнішою кімнатною рослиною і один із важелів саме те, що вона не потребує надзвичайних зусиль у догляді. А щодо голодування та годування, для такої рослини взагалі достатньо просто поновлювати щороку ґрунт і буде вона цвісти й радувати око господині або господаря.

Я абсолютно не погоджуюсь що саме цю рослину потрібно годувати, історично доводився саме факт навпаки, сенполія не є вибагливою та примхливою рослиною. Рослини що потребують особливих умов у догляді не залишаються на звичайних підвіконнях та здебільшого їх можна знайти лише в незначної кількості саме фанатів своєї справи.

Все, що ви перераховуєте як вміння та професіоналізм колекціонера - можливо так і є та ніяким чином не відноситься до звичайного прихильника цієї рослини. Звичайний споживач бажає бачити на своєму підвіконні нарядні букетики та не приділяти по декілька годин щодня задля можливого букетного цвітіння рослинки. У звичайного споживача є й інші справи а можливо й хобі.

Це насправді чудово, що Лєна Лєбецька притримується суворих правил виведення сорту, я до речі це чула не один раз, і безпосередньо до Лєни я не ставлюсь негативно, як і до будь-якого іншого селекціонера, та це ніяк не доводить що всі та/або більшість та/або нові сорти варті уваги. В кожного селекціонера є сорти-шедеври, є сорти що вгадуються з першого погляду, є сорти, що майже не уходять в спорти, проте більшість сортів це робочий матеріал, що виходить в світ під назвами сортів, а далі кожний вирощує, що вміє. Або взагалі просто калька.
Я за гасло "краще менше та краще" і цим гаслом має обов'язково керуватись кожен селекціонер.

І абсолютно вірно, коли складні фантазійні малюнки передаються з вірогідністю більше 75%, це говорить що такий сорт вартий уваги при інших рівних умовах.

А щодо попиту на новинки, ні, споживач його не формує, я навіть скажу більше із поточним розмаїттям сортів сенполій чудово спрацьовує правило нове, добре забуте старе. Споживач купує те, що він бачить. Бачить він 10 сортів на столі, і вибирає з цих 10. Якщо виставити 50, буде вибирати з 50. Якщо запропонувати 1000, буде стояти й думати, що йому більше подобається. І звісно що пересічному покупцю в більшості випадків не важлива назва сорту а важливо щоб рослина цвіла саме так, як він бачить на виставці, без всіх цих громіздких слів "PP", інтенсивність світла і т.д.

Так, величеньке ессе вийшло, перепрошую :dontknow

yasnapani
Ветром занесло
Ветром занесло
Сообщения: 8
Зарегистрирован: 27 дек 2015, 20:37

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение yasnapani »

Марина-С,

Як на мене куди набагато неприємніше, коли колекціонер знає що продає, та вказує як сорт, в той час як рослина вже не відповідає сортовим ознакам. На минулій виставці моя знайома так придбала рослинку за назвою Ness` Crinkle Blue в якої повністю була відсутня біла кайма, cotton ball із половиною абсолютно синіх квітів, та Aca's Eloise абсолютно малинового кольору і лише один колекціонер сказала що це спорт і продала рослину за символічну ціну 20грн (це саме Aca's Eloise), не знаю що тут відіграло людський фактор чи те що колекціонер знає мою знайому, проте в будь-якому разі за таке відношення колекціонеру велике спасибі.

Аватара пользователя
natali_tuz
Пустил корни
Пустил корни
Сообщения: 99
Зарегистрирован: 18 ноя 2011, 13:13
Откуда: Киев,Харьковский 067 585 52 77 Тузова Наталья

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение natali_tuz »

Марина-С, прочитав ваше первое сообщение у меня возникло только одно желание- принести свои извинения за то, что была не внимательна когда подавала списки и не указал,что это спорт. Прочитав дальнейшую тираду, возник вопрос:- где и в чём я перебежала Вам дорогу? Никогда бы не подумала,что это вызовет столько отрицательных эмоций в мой адрес.Тем более когда Вы ко мне подходили я очень хорошо помню, что сказала вам о том, что это спорт не только по цветам, но и по листу т.к. лист волнистый. И голову я Вам предложила всего за сто грн. только потому, что это СПОРТ. Очень обидно,что из за такой мелочи вы вылили на меня столько грязи, на этом я заканчиваю своё общение с вами.

Аватара пользователя
Ulmo
Супермодератор
Супермодератор
Сообщения: 5985
Зарегистрирован: 23 ноя 2008, 22:18
Откуда: Украина Киев Борщаговка
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ulmo »

yasnapani, різниця в геномі між природними (сортами) і "сортовими" (гібридами) фіалками просто величезна!!!! Сортові мають декілько наборів хромосом до 8!!! В одній рослині існуе одночасно декілько! А це тягне за собою примхливість, спортивність, потребу в підживленні і світлі. Інакше ніколи не було б великих по розміру квітів!!!! Плюс оптимальним грунтом у нас є верховий торф, а він взагалі майже пустий!!!
Ваше ствердження про відсутність необхідності підживлення, бо в природі живуть в бідних умовах - це щось дивне. Невже рослини в природних умовах ростуть в замкненому просторі маленької ємності (горщик) і просторі (квартира) і ну зовсім не отримують добрив від гнилого листя, чи змитого дощем грунту???? Ви в це вірите, що існують такі місця?

Так промислові фіалки і природні квітнуть гарно і в бідному грунті. Промислові саме для цього і виводили, саме для "грошей" при меньших затратах. Здебілього добитися знов такого квітіння важко, бо в умовах теплиць іх "вигодовують" як бройлерних циплят. Автомати подають "лошадиные" дози добрив в різних стадіях росту!
Ні хто не заважає вірощувати промислові!!!! Гібриди потребують певної уваги!!! Якщо у вас немає часу на рідкі та колекційні рослини, це не привід звинувачувати селекціонерів в поганій роботі і коекціонерів в намаганні розповсюджувати новинки, які саме їм сподобалися!!!! :D

Ще раз нагадаю. На виставках пропонують саме КОЛЕКЦІЙНІ гібриди фіалок, а тепличні продають в магазинах!!!

З приводу того, що не всі сорти варті уваги... "На вкус и цвет товарища нет!". Я вважаю, що лише кінечний "споживач" і є показчиком чи потрібен той чи інший сорт взагалі. Все дуже просто. Не подобається гибрид - не з'явиться на підвіконнях.

Так деякі сорти стають проміжною ланкою. Але тільки тоді, коли іх вдосконалав хтось із селеціонерів і створив новий гібрид з трішечки кращими показниками.

Для того, щоб люба рослина квітла як "образцовый экземпляр" треба створити умови, а не тільки поставити на підвіконня і поливати чистою водою! Як приклад з опиту на виставці:

"- Здравствуйте! Я вот постоянно покупаю на выставке фиалки уже цветущие, а они бракованные какие то. Я их ставлю на подоконник, а они через месяц засыхают и пропадают.
Ну я почав задавати питання, може є якась проблема...
- А у Вас они на прямом солнце? Как поливаете?
Відповідь шокувала.
- Тю, а что их поливать нужно, так зачем они мне нужны?"

Узагальню. Це КОЛЕКЦІЙНІ рослини!!! І вимагають певного догляду і добрив, крапка. Якщо новий гібрид не є гарним, копія іншого гібриду без покращеннь характеристик - він нікому не потрібен і зникає.
Селекціонери пропонуют на розсуд любителів і коллекціонерів нові гібриди зі зміненими характеристиками, а загалом долю вирішують колекціонери і любителі.

Из личного опыта общения с сортами:

Ness` Crinkle Blue - кайма тоненькая и часто не проявляется у сорта, цветение на цветение не приходится...
Rob's Cotton Ball - может быть от почти белого до почти синего. Я так и не понял почему один и тот же куст то такой, то такой
Aca's Eloise - у меня тоже гуляла в цвете то светлее, то темнее, но потом ушла в розовый спорт
ॐ मणि पद्मे हूँ (Да раскроется в сердце лотоса драгоценный камень)

Аватара пользователя
Ulmo
Супермодератор
Супермодератор
Сообщения: 5985
Зарегистрирован: 23 ноя 2008, 22:18
Откуда: Украина Киев Борщаговка
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ulmo »

Марина-С, иногда я беру сорт по словесному описанию и характеристикам, которые мне рассказали, а к моменту цветения могу забить как должен выглядеть. Даже могу в запале радости похвастать цветами, а потом получить - "не обманывай, у тебя спорт" :blush:

natali_tuz, не расстраивайся! Спасибо, что отписалась. Что-то могло быть и не услышано, что-то не понято. Вот и разобрались.

Марина-С, я думаю, что коллекционер не хотел никого обмануть, во всяком случае цели такой не было.

Надеюсь это недоразумение исчерпано.
ॐ मणि पद्मे हूँ (Да раскроется в сердце лотоса драгоценный камень)

Аватара пользователя
Марина-С
Уверенный
Уверенный
Сообщения: 145
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 19:26
Откуда: Киев, Лукьяновка

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Марина-С »

natali_tuz писал(а):Марина-С, прочитав ваше первое сообщение у меня возникло только одно желание- принести свои извинения за то, что была не внимательна когда подавала списки и не указал,что это спорт. Прочитав дальнейшую тираду, возник вопрос:- где и в чём я перебежала Вам дорогу? Никогда бы не подумала,что это вызовет столько отрицательных эмоций в мой адрес.Тем более когда Вы ко мне подходили я очень хорошо помню, что сказала вам о том, что это спорт не только по цветам, но и по листу т.к. лист волнистый. И голову я Вам предложила всего за сто грн. только потому, что это СПОРТ. Очень обидно,что из за такой мелочи вы вылили на меня столько грязи, на этом я заканчиваю своё общение с вами.

natali_tuz, у меня даже дух перехватило - умеют же люди!... :dontknow

Аватара пользователя
Марина-С
Уверенный
Уверенный
Сообщения: 145
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 19:26
Откуда: Киев, Лукьяновка

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Марина-С »

natali_tuz, вы не последовательны - за что было желание извиняться, если вы ОЧЕНЬ ХОРОШО помните, что предупредили меня, что "это спорт не только по цветам, но и по листу т.к. лист волнистый" (с). Наверное, за то, что на этикетке тоже не написали про спорт. И за то, что ни слова мне не сказали. И теперь выставляете меня склочницей. И очень интересно, если спортивную голову (к тому же, спорт весьма неудачный) вы хотели всучить мне за 100 гривен, то за сортовую 1000 запросили бы?! Вот лучше бы вы вообще ничего не писали на эту тему. Можно подумать, что из читающих тему никто не покупал лично у селекционеров их новинки и не знает цен на них. Особенно, если учесть, что трейлер РС-Шарман был представлен Светланой Репкиной в сентябре 2011 года, т.е. он в категорию новинок не входит.

Аватара пользователя
Ulmo
Супермодератор
Супермодератор
Сообщения: 5985
Зарегистрирован: 23 ноя 2008, 22:18
Откуда: Украина Киев Борщаговка
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ulmo »

Дабы немного разрядить ситуацию.
iyun.jpg
iyun.jpg (108.2 КБ) 8566 просмотров
ॐ मणि पद्मे हूँ (Да раскроется в сердце лотоса драгоценный камень)

Аватара пользователя
Ulmo
Супермодератор
Супермодератор
Сообщения: 5985
Зарегистрирован: 23 ноя 2008, 22:18
Откуда: Украина Киев Борщаговка
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ulmo »

natali_tuz, Марина-С, вышло недоразумение. Я ОООоочень надеюсь, что данная дискуссия всё же приведет к миру.
ॐ मणि पद्मे हूँ (Да раскроется в сердце лотоса драгоценный камень)

yasnapani
Ветром занесло
Ветром занесло
Сообщения: 8
Зарегистрирован: 27 дек 2015, 20:37

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение yasnapani »

Ulmo,

Існують офіційно зареєстровані опису сорту якому має відповідати та чи інша рослина і хто як не колекціонер в першу чергу має цього прагнути? і все що виходить "Из личного опыта общения с сортами" це виключно спостереження щодо збереження сортових ознак певного культивару та його поведінки. Так, всі ці три сорти надзвичайно спортивні, і для того щоб отримати рослину із відповідними ознаками іноді доводиться вирощувати декілька живців та такі рослини не можуть бути представлені на виставці під сортовими назвами без зазначень "спорт".

Різниця в геномі не виключає походження рослини, а відтак і оптимальні умови вирощування - температура, яка не дивлячись на те що сортові сенполії колекційні, оптимальною залишається до 20С саме тому що в Танзанії природні види ростуть при такій температурі, сортові фіалки добре переносять сухість саме тому що їх пращури походять з сухого тропічного клімату, потребують багато розсіяного світла саме тому що природники ростуть в гірській місцевості екватору. Це все передача на геному рівні і це є основні складові виду, а не розмір квітки чи розмаїття кольорів. Нічого дивного немає в тому що я вказую що такі рослини не потребують підживлень якщо читати уважно далі про пересадку рослин у оновлений ґрунт щороку. Не зрозуміло чому ви вириваєте частину речення з контексту? Я ніде не вказую що промислові фіалки і природні квітнуть гарно і в бідному грунті, а вказую на те що вони не розпещені хімдобривами. Тому велике прохання не виривати слів з контексту. І абсолютно вірно, поживний ґрунт якраз і формується з органічного перегною, цим і живляться природні види, це, вже доведено науково, корисно для будь-яких рослин та не завдає шкоди навколишньому середовищу і людині й тваринам безпосередньо. Чому ви вважаєте що оптимальним ґрунтом для фіалок є верховинний торф, чому не кокосовий ґрунт з його постійним рівнем РН? на відміну від торфу він не закислюється, а річковий пісок, а чорнозем. За моїми спостереженнями і не тільки за моїми, оптимальний змішаний ґрунт. Фіалка має з чого живитись, а в разі наявності лише торфу їй живитись нічим. Коли я наводила приклад із промисловими сортами я вказувала саме на цвітіння в домашніх умовах не в теплицях та не на полицях магазину, і добиватись нічого не потрібно, вони й так самостійно добре цвітуть, я можу також навести багато прикладів вінтажних сортів, що також цвітуть при звичайних умовах, тут на сторінках саме цього сайту доволі багато про них написано і надано багато фото в підтвердження. В мене також є промислові сорти, які щороку вкриваються шапочками квітів, а я противник будь-якого хімпідживлення. Якщо ви узагальнюєте "Це КОЛЕКЦІЙНІ рослини!!! І вимагають певного догляду і добрив, крапка." то скажіть чи пояснюєте ви кожному покупцю що потрібно "Вірно підібрати розмір горщика, грунт, "їжа" для рослин, інтенсивність світла, довжину світового дня, режим поливу, своєчасно омолодити рослину, досягти максимальних показників при квітінні" і т.д.? Я часто відвідую виставки, та не разу не чула щоб когось так професійно інструктували, та на мою думку розкажи таке споживачу він просто піде з виставки. Сенполія це не рідка рослина, а на сьогоднішній день та велич розмаїття що є, дозволяє не поспішати із виведенням нових сортів та більш відповідально перевіряти та закріплювати сортові ознаки.

Аватара пользователя
Ulmo
Супермодератор
Супермодератор
Сообщения: 5985
Зарегистрирован: 23 ноя 2008, 22:18
Откуда: Украина Киев Борщаговка
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ulmo »

yasnapani,
Фіалка змінює свій окрас, розмір квіток залежно від умов в яких вірощується. Прикладів шериченне море! Одна і таж рослина може втратити кайму повністю, чи частково при зміні зовнішніх умов вірощування, після возврвту в попередні умови окрас стає таким як і був.
Я не здивуюсь, коли у вашої знайомої всі три рослини розквітнуть по сорту. Це не спортивність, це мінливість. Спортивність це незворотні зміни.

Промислові як раз і розбещенні хім добривами. Розмножують в пробірках в стерильних умовах на спеціальній мінеральній суміші без грунту взагалі. Деякі сорти Optamara отримані за допомогою космічного опромінення!!!!

"Різниця в геномі не виключає походження рослини, а відтак і оптимальні умови вирощування - температура, яка не дивлячись на те що сортові сенполії колекційні, оптимальною залишається до 20С саме тому що в Танзанії природні види ростуть при такій температурі"

Ви смієтеся? Походження не виключають, а потребу в грунті, температурах і т.д. так. Рослини роками штучно селекціювали і вони не змінили потреби? Їх роками пристосовували і відбирали, а ви кажете, що нічого не змінилось.
Тоді як з'являються морозостійкі культури (як приклад)
Так гібриди мають трохи інші потреби, бо вони мають декілько наборав хромосом , інколи навідь всі різні. (тетраплоїді, октаплоїди і т.д.) Такі рослини в природі просто гинуть, тому і інші температури, інші потреби в харчуванні, це аксіома.... Плюс у на не гори танзанії, навідь тиск і вологість повітря геть інші.
Різниця старих сортів і нових в тому, що у нових більш складні мутаціі, від цього рослини більш прихливі.

Сухість вони гарно переносять, ціною втрати найтонших переферійних корінців. (результати проб)

Вирощйуте в черноземі, в чому завгодно. Я впевнений тільки в торфяному субстраті, що там немає шкідників і необхідна мені влагоємність. Більш того я вирощую на фітільному поливі і якщо додам землі коріння просто задихнеться. Коли людина питає, то перш за все цікавляться як буде поливати, якщо полив звичайний, то рекомендуємо додавати грунт, бо торфяна суміш занадто швидко пересихає.
Кокосовий грунт занадто вологоємний і з опиту фіалки не дуже його люблять.

Органічний перегній це що? Це тіж самі добрива. :sarcastic Тільки в випадку з мінеральними не треба тримати компостну кучу і ти впевнений що маєш і в якій кількості і взмозі сам регулювати чи рости чи квітнути.

Всім хто цікавиться розповідають про умови вирощування і потреби квітів. Новачків, доречі багато. Коли я міг працювати на виставці зібрав трохи даних. Наслухаються, що спокійно можно пересушити, що не треба годувати і питають чому в мене не квітне, чому не росте... А після поясненнь через деякий час приходять і розповідають і показують на телефонах які шапки квітів.

Ну так вирощуйте ті сорти, котрі вам подобаються! До чого ваші претензії? До чого це все? Почніть перш завсе з себе. Не купуйте повинки і все. Невже хтось прям тягне за руки, я не розумію...
Не розумію що ви намагаєтесь донести... Що гибриди спортять і це пагано, так вони і будуть спортити, бо вони по суті своїй ХИМЕРИ!!!!! хоч 10 поколіннь, а на 11-е будуть таки спорти.
В решті решт займіться селекцією і покажіть всім як треба, не бачу проблем. :dontknow
ॐ मणि पद्मे हूँ (Да раскроется в сердце лотоса драгоценный камень)

yasnapani
Ветром занесло
Ветром занесло
Сообщения: 8
Зарегистрирован: 27 дек 2015, 20:37

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение yasnapani »

Ulmo,

Щось я не чула про морозостійкі сенполії :haha:
Селекцією треба займатись на відмінно, або не займатись єю взагалі, як і будь-якою іншою справою. В мене немає профільної освіти, відповідно селекцією я займатись не буду. Проте я можу стати хорошим колеціонером, чого я і прагну. А все що я хотіла сказати, я це написала ще в першому пості!

Nata_lica75
Ветром занесло
Ветром занесло
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 04 июл 2013, 14:37

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Nata_lica75 »

Дуже прикро, що тема виставки перейшла у таке русло.
Хочеться свята і фото.
Дівчатка, підкажіть, будь ласка, що за сорт на фото IMG_0203.JPG (230.64 КБ) Анатольєвни (00-01, 09.06.16) – біленька міниатюрка, така красунечка, спати не могла :D
Усім дякую за такий чудовий репортаж, за таку красу, за вашу працю.

Аватара пользователя
Анатольевна
Живу тут
Живу тут
Сообщения: 2465
Зарегистрирован: 17 апр 2008, 07:50
Откуда: Киев, тел.0967564160 Троценко Светлана
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Анатольевна »

Nata_lica75 писал(а): Дівчатка, підкажіть, будь ласка, що за сорт на фото IMG_0203.JPG (230.64 КБ) Анатольєвни (00-01, 09.06.16) – біленька міниатюрка, така красунечка, спати не могла :D
.
viewtopic.php?f=12&t=5881#p145946

Аватара пользователя
Ulmo
Супермодератор
Супермодератор
Сообщения: 5985
Зарегистрирован: 23 ноя 2008, 22:18
Откуда: Украина Киев Борщаговка
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ulmo »

yasnapani, які морозостійкі сенполіїї, де це прочитали... Морозостійкі КУЛЬТУРИ. :rofl :rofl :rofl
Це було нпведене як приклад зміни вподобань рослин в результаті селекції.
Не маючи поняття взагалі про процесс селекції і дочого це призводить, стверджувати що рослина таж сама, що не змінила вподобання, не потребує певного догляду. Це мене збурило.
Збурили претензії необосновані, ствердження про якесь "пічкання", про гонитву за грошима, навмисного створення попиту, слова накшталт "ошукані поціновівачи краси", ствердження що не можна досягти такого квітіння в умовах звичайної оселі (а де ми вирощуємо? в теплиці?) і т.д.

Nata_lica75, вибачте не зміг промовчати, бо не люблю "сліпих" звинуваченнь, та свердженнь без знаннь і опиту.

Света, спасибо за оперативность! Я тоже на Jolly Moonflower подумал :blush:
ॐ मणि पद्मे हूँ (Да раскроется в сердце лотоса драгоценный камень)

Аватара пользователя
Ulmo
Супермодератор
Супермодератор
Сообщения: 5985
Зарегистрирован: 23 ноя 2008, 22:18
Откуда: Украина Киев Борщаговка
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ulmo »

iyun1.jpg
iyun1.jpg (135.94 КБ) 8446 просмотров
ॐ मणि पद्मे हूँ (Да раскроется в сердце лотоса драгоценный камень)

Nata_lica75
Ветром занесло
Ветром занесло
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 04 июл 2013, 14:37

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Nata_lica75 »

Анатольевна, дякую.

yasnapani
Ветром занесло
Ветром занесло
Сообщения: 8
Зарегистрирован: 27 дек 2015, 20:37

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение yasnapani »

О так!, Ulmo,!, Який має великі знання в селекції та геть відмітає причину природного походження рослини та наслідки її утримання в домашніх умовах, Учень Лєни Лєбецької. Який стверджує про розбещеність хімдобривами промислових сортів, пише статті про підготовку рослин до виставки та чомусь не проводить паралелі. Що, так зрозуміло, завжди отримує цвітіння як з малюнка! Що готовий сприймати лише свою точку зору, та вичитувати те що хочеться а не те що написано! Ну що ви не обурюйтесь, перечитайте ще раз мій перший пост до кінця та випийте цикорію, він корисний. І бажаю вам щоб у вас цвіли завжди рослинки шапочками і сорти, якщо будуть виведені вами, не були примхливими. Це моє побажання вам як споживача. До речі всі мої пости були написані з точки зору споживача, це в разі якщо ви не зрозуміли.

Аватара пользователя
Ulmo
Супермодератор
Супермодератор
Сообщения: 5985
Зарегистрирован: 23 ноя 2008, 22:18
Откуда: Украина Киев Борщаговка
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ulmo »

yasnapani, вибачте, але жодна людина в в світі не знає ПРИЧИН походження рослини, саме причин. :rofl :rofl :rofl
Я не відмітаю самого місця походження пращурів сенполії, і саме наслідки утримання в домашніх умовах потребують підживленнь. Я пояснив достатньо зрозумілро чому гібриди потребують більшої уваги і трохи іншого підходу ніж природні і промислові гібриди.
Які паралелі? В тому, шо виявлені та використовуються певні техніки? В тому, що є способи підготувати рослини до виставки за міжнародними стандартами ассоціації любителів геснерієвих. Це пагано, що ділюся цім? :dontknow
До чого тут цикорій, я люблю каву? :D
Я не учень Лєні Лєбецької, я НАМАГАЮСЯ у неї вчитись відповілальності, строгості в відборі сіянців, підбору якісних батьків для схрещування.
Ви вичитали тільки те що вам потрібно і зовсям не маєте намірів намагатися щось вивчити, чи хочаб зрозуміти. Я не відстоюю точку зору, я постійно вчуся і єкспериментую!!!! Я лише поянював, чому гібриди примхливіші, ніж їх природні пращури і намагався одночасно запобігти сприйняттю "кінцевим споживачем" ваших рекомендацій щодо "спокійно виносить пересушку" і "оптимальна температура до 20 градусів" і т.д. , бо потім мені виправляти помилки агротехніки сенполій у "кінцевих споживачів". Не до вас будуть звертатись с претензіями, а мені вислуховувати.
Ваш перший пост перечитав... Він ніякого відношення не мав до тої ситуації, що вже вирішили. :crazy
Чому ви вирішили, що перевірка не проводиться? Я пояснив, що у на 11 покоління, але з'являться спорти, пояснив чому саме в нових гібридів. Ави знов за рибу гроші. :sarcastic
І дякую за ваші побажання. :l_daisy
ॐ मणि पद्मे हूँ (Да раскроется в сердце лотоса драгоценный камень)

Аватара пользователя
Ulmo
Супермодератор
Супермодератор
Сообщения: 5985
Зарегистрирован: 23 ноя 2008, 22:18
Откуда: Украина Киев Борщаговка
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ulmo »

iyun2.jpg
iyun2.jpg (111.57 КБ) 8406 просмотров
ॐ मणि पद्मे हूँ (Да раскроется в сердце лотоса драгоценный камень)

Аватара пользователя
Марина-С
Уверенный
Уверенный
Сообщения: 145
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 19:26
Откуда: Киев, Лукьяновка

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Марина-С »

Ulmo писал(а): Я пояснив достатньо зрозумілро чому гібриди потребують більшої уваги і трохи іншого підходу ніж природні і промислові гібриди.
... Я лише поянював, чому гібриди примхливіші, ніж їх природні пращури і намагався одночасно запобігти сприйняттю "кінцевим споживачем" ваших рекомендацій щодо "спокійно виносить пересушку" і "оптимальна температура до 20 градусів" і т.д.

Ulmo, не переймайтеся так! Якщо людина не розуміє, що гібриди мають нестабільний геном, при якому фенотип рослини через умови вирощування може змінюватись в певних межах (і це ще є сорт) і тому потребують більшої уваги до агротехники за умови, що споживач хоче отримати в подальшому рослину, вигляд якої максимально наближений до фото автору сорту - скільки би ви не пояснювали, кожен залишиться при своєму. Ми з вами знаємо, як воно є насправді, намагаємось донести це до любителів. А вже їх справа - дослухатись чи ні. А приклади, що наводять вище про спартанські умови природних сортів і бажання утримувати свої власні рослини в спартанських умовах та отримувати постійне рясне цвітіння... Я трохи відійду від теми. Я - собаківник з великим стажем, у мене були американські кокер-спанієлі. Їх основна прикраса - це чарівні очі та гарна шерсть. Але для того, щоб та шерсть таки була прикрасою, треба докладати певних зусиль (я не маю на увазі розчісування та таке інше). Самки кокер-спанієлів післі вагітності та періоду вигодовування цуценят дуже часто мають непрезентабельний вигляд - шерсть стає рідшою та тьмяною. А у моїх собак того не було - навпаки, вони наче розквітали і ставали гарнішими. І у собаківників виникало питання: чому. Відповідь коротка: треба гарно і правильно годувати тварину, якщо хочеш, щоб вона гарно виглядала. Особливо це стосується ситуацій, коли вона підлягае впливу навантажень (вагітність, вигодовування). Те стосується і рослин - хочеш, щоб вони буйно квітли, треба докласти певні зусилля. І чим сорт більше відрізняється від вигляду природних сортів сенполій (формою та забарвленням листя, розміром, формою та кольором квітки, наявністю не притаманних природним сортам ознак - фентезі, рюші тощо), тим більші повинні бути зусилля, щоб зберегти геном у стабільності. У фіалок, крім годування, велике значення мають освітлення та вологість. Якось так. А хто цього не розуміє, то краще їм рослин не мати...

Аватара пользователя
Ma Sha
Администратор
Администратор
Сообщения: 11004
Зарегистрирован: 27 мар 2008, 14:13
Откуда: Киев, Голосеево
Контактная информация:

Re: Выставка фиалок и геснериевых 8-12 июня 2016 г.Киев

Сообщение Ma Sha »

Какая популярная тема. :)
Хочу сказать несколько слов по сути инцидента.
Безусловно, ответственность за соответствие сорту несет коллекционер. И его дело проверить, и сорт по доступным фото селекционера, и табличку, на которой написано название. И это, в первую очередь, его репутация. И его заработок. Потому как коллекционеры, как Марина-С, которым крайне важно соответствие сорту, больше к такому коллекционеру и на пушечный выстрел не подойдут.
Нашла всего одну фото в инете этого сорта. Конечно, растение Натальи Тузовой иное, чем на фото. И считаю, что на табличке должно быть указано, что это спорт.

Но все-таки, выводы об умышленном обмане, аферах считаю эмоциональными. Ну хотел бы коллекционер обмануть - вообще бы не выставлял куст. Не показывал цветение. Продавал бы укорененные пасынки из-под полы. Ведь на выставку приезжают фиалочники со стажем, и "афера" бы моментально вскрылась. Ну не стал бы человек рисковать местом участника выставки из-за 100 грн...
И про качество растения тоже не согласна. Растение ухоженное и здоровое, и на него нашелся бы любитель, которому все-равно, как называется эта фиалочка. РС-Шарман, или РС-Шарман спорт, или Трали-Вали :) Вырастить растение, даже спорт, это тоже труд. Сейчас даже блохастые одноцветные промики по 100 грн стоят в киосках...

Вот 100% согласна, что это халатность. Халатность при подготовке к выставке, при составлении списка своих растений.
То, что есть в человеке, безсомненно, важнее того, что есть у человека. А. Шопенгауэр.

Мой каталог
Цветочная лавка

Ответить

Вернуться в «Выставки»