https://www.violets.com.ua/

Куди поставити мініфіалки

Стелаж c мініфіалками

     Фіалки, як стандартні, так і мініатюрні, не складно вирощувати в кімнатних умовах. Вони люблять розсіяне світло та не переносять прямих сонячних променів. Мініфіалки можна розміщувати на підвіконнях та на стелажах. Серед мініфіалок, як і серед стандартів, є складні сорти, а є і невибагливі. Більшість з них нормально почуватимуться на підвіконнях, інші краще поселити на стелажі, а деякі, можливо краще, помістити на постійне місце проживання в тепличку (наприклад, Minibomb, Ramblin' Silver).

     При розміщенні мініфіалок на підвіконні бажано більше, ніж інші рослини, оберігати від переохолодження, протягів і перепаду температур. Адже вони мають маленьку листову масу, невеликий об'єм коренів (відношення розміру розетки до розміру горщика має бути 3:1, розмір горщика близько 5 см) і тому навіть невеликі пошкодження можуть бути значними для такої малої рослини. На підвіконнях мініфіалки почуваються краще, якщо вони розташовані групою або оточені ємностями зі зволоженим мохом/керамзитом для підвищення вологості. Підтримка високої вологості повітря особливо важлива в холодну пору року, коли включені прилади опалення та повітря пересихає. Для формування гарної симетричної розетки, під час вирощування на підвіконнях, фіалки необхідно повертати. Через те, що мініфіалки ростуть швидко, то повертати їх рекомендується на чверть обороту щодня. Слід бути готовим до того, що фіалки, розміщені на підвіконнях, без додаткового підсвічування, в зимовий час не будуть цвісти і їхні листочки витягнуться.

Rob's Combustible Pigeon

     Найкращим місцем для мініфіалок, на мій погляд, буде спеціально обладнаний стелаж. У цьому випадку більшість рослин будуть цвісти також і взимку (за винятком невеликого періоду спокою). Відпадає необхідність у повертанні розеток щодо світла і, найголовніше, рослини знаходяться далеко від протягів та жару опалювальних приладів. В принципі, стелаж для мініфіалок, такий самий, як і стелаж для стандартних сортів. Єдиною відмінністю є відстань між полицями - вона має бути 30 см при таких же лампах, що і для стандартів. Освітлення на стелажі можна включати на 12-14 годин на добу. Не забуваємо вимикати стелаж на ніч!

     При розміщенні фіалок на стелажах слід звернути увагу на місце кожної фіалки. Фіалки з темним листям віддадуть перевагу місцям з яскравішим світлом - посередині полиці. Фіалки зі світлим листям будуть нормально почуватися при меншій освітленості – на краю полиць. Строкаті фіалки та фіалки із зеленою облямівкою на квітках покажуть себе у всій красі на нижніх полицях, де температура нижча. Листя і дітки, що вкорінюються, краще приживуться на верхніх полицях, де температура вища.

Автор: Анна Дідковська, Студія Фіалки
Фото: Анна Дідковська

Пошук по сайту